Benevit Zelený jačmeň 200 g

200 g

• , zakúpené v Zelený život

• Najprv ho aplikovala manželka, ktorá bola maximálne spokojná s produktom a na jej odporúčanie som si ho objednal aj ja.

Tento produkt som si vybral hlavne kvôli zdraviu a vrelo ho odporúčam ostatným.

• pre tento produkt som sa rozhodla, lebo chcem odkyslit organizmus

Bola som rozhodnuta, ze chcem detoxikovat organizmus a pripravok som si vybrala na zaklade recenzii. Pozivam ho podla mna este kratku dobu na to, aby som ho mohla ohodnotit komplexnejsie, ale aj za takuto kratku dobu viem, ze si ho objednam vo vasom obchode opat.
    Zo zaciatku to bolo dost tazke pit zeleny jacmen, ale uz po par dnoch som si na jeho chut zvykla a nerobi mi to teraz ziadne problemy.

zelený jačmeň je zdravý ale chuť je veľmi nepríjemná

200 g

Zelený jačmeň 200g

Koncentrovaná sušená šťava   >Hlavné výhody Zeleného jačmeňa - Zelený život<

Ako zelený jačmeň pomáha?

Náš organizmus si pre svoje optimálne fungovanie udržiava mierne zásadité (bázické) prostredie. Keď naše vnútorné prostredie jeprekyslené (acidické) konzumáciou nevhodných potravín, stresom, znečisteným životným prostredím atď.rovnováha v našom tele je porušená a zaťažujú sa orgány. V tkanivách sa hromadia kyseliny a nevylúčené, v mnohých prípadoch pre telo škodlivé látky. Tým sa naša acidobázická rovnováha ešte viac posúva na kyslú stranu.

Nemáme šancu si obnoviť túto rovnováhu, kým si nezmeníme aspoň našu stravu. V tom nám pomáha zelený, mladý jačmeň, ktorý vďaka vysokému obsahu minerálov a ďalších výživných látok pomáha nášmu telu dostať sa z tohtozačarovaného kruhua zoptimalizovať si acidobázickú rovnováhu.

V čom je Zelený jačmeň zo Zeleného života lepší?

Na trhu existuje viacero prípravkov zeleného jačmeňa (mladého jačmeňa). Vo väčšine prípravkov nájdeme, hlavne v tých lacnejších, sušené a zomleté listy jačmeňa s obsahom nestráviteľnej celulózy.

Zelený jačmeň - Zelený život je vytlačená usušená šťava z mladých lístkov jačmeňa. Jedna lyžička prášku Zelený jačmeň  zodpovedá približne 50-60 gramom čerstvej vytlačenej šťave.

Jedná sa teda o vysoký koncentrát výživných látok, ktorý je 100% rozpustný vo vode.

Vstrebateľnosť a dostupnosť vitamínov, minerálov a ostatných zložiek je v prípade takéhoto prípravku vyššia ako v prípade sušenej, zomletej rastliny.

Zelený jačmeň - Zelený život je organicky pestovaný, to znamená bez chemických látok, pesticíd a umelých hnojív.

Je "lacný jačmeň" ozaj lacný?

Zamyslite sa! Rovnaké množstvo z prášku zelený jačmeň - Zelený život zodpovedá približne 5 násobku komerčného prípravku, ktorý obsahuje sušené listy zeleného jačmeňa. To znamená 5 krát toľko vitamínov, minerálnych látok, enzýmov v tej istej dávke. Vyplýva to z pomeru sušenia, kde v prípade vytlačenej šťavy je to 24:1 a v prípade sušenej rastliny len cca. 4-5:1.

Všeobecne o zelenom jačmeni:

História Zeleného jačmeňa Ľudia pestovali jačmeň už v antike. Slúžil ako potrava, ale aj na medicínske účely. Predpokladá sa, že ho kultivovali asi pred 9 000 rokmi. Rímski gladiátori jedávali jačmeň, aby nadobudli silu a odolnosť.

Čo obsahuje zelený (mladý) jačmeň?

V zelených lístkoch mladého jačmeňa sa nachádza neuveriteľné množstvo minerálov a vitamínov. Japonský farmaceut a vedec, Dr. Yosihide Hagiwara, ktorý 20 rokov svojho života venoval tomu, aby našiel „rastlinu najbohatšiu na výživné látky", označil za túto rastlinu práve zelený jačmeň. Prišiel na to, že keď lístky jačmeňa dosiahnu 25-35 cm obsahujú mimoriadne množstvo vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, cukrov a vláknin, ktoré sú esenciálne pre správne fungovanie organizmu. Keďže sa tieto živiny nachádzajú v rastline v prirodzenej forme, viazané na organické zlúčeniny, sú vo vyššej miere využiteľné pre naše telo ako syntetické vitamíny a anorganicky viazané minerálne látky, ktoré sa nachádzajú vo väčšine výživových doplnkov. Sýto zelenú farbu majú lístky jačmeňa vďaka vysokému obsahu chlorofylu, ktorý má dezodoračné a dezinfekčné účinky.

Sušená šťava z mladých zelených lístkov jačmeňa je jedinečný koncentrát výživných látok. Má veľmi vysoký obsah bielkovín, minerálov a vláknin:

Priemerná výživná hodnota (v 100g sušenej šťavy z mladých lístkov zeleného jačmeňa)

Energetická hodnota 1026 kJ/ 245 kcal

Bielkoviny 34,4 g

Sacharidy 26,8 g z toho cukry 18,9 g

Tuky 0,13 g z toho nasýtené mastné kys. 0,13 g

Vláknina 4,3 g

Minerálne látky 29,6 g

Zelený jačmeň je aj bohatým zdrojom bielkovín a svojím obsahom prevyšuje naše bežné potraviny:

Potraviny

Údený losos 18,3 g

Varené bravčové stehno 29,4 g

Syr gouda 24,9 g

Praženica 13,7 g

Rastlinné bielkoviny v sušenej šťave zo zelených lístkov mladého jačmeňa sú asi na 90% využitelné pre náš organizmus a obsahujú 18 z 20 základných aminokyselín. Tieto proteíny sú hlavnými stavebnými zložkami enzýmov v rastline.

Viac ako 20 enzýmov bolo identifikovaných v zelenom jačmeni, medzi nimi: alfa-mannozidázakatalázabeta-galaktozidáza cytochrómoxidázabeta-glukozidázanitrátreduktázaacidická fosfatázaperoxidázaaspartátaminozidázasuperoxiddismutáza, atď.

Okrem minerálnych látok je zelený jačmeň bohatý aj na vitamíny. Nasledujúce vitamíny a minerálne látky boli identifikované v mladých lístkoch jačmeňa:

Vitamíny

Vitamín E

Železo

Vitamín K

Vápnik

Pozoruhodný je vysoký obsah vápnika, horčíka, železa, vitamínu C, vitamínu A atď. v porovnaní s bežne konzumovanými potravinami:

Potraviny

Pomaranč 40 mg 10 mg 0,1 mg 53,2 mg

Jablko 6 mg 5 mg 0,1 mg 4,6 mg

Špenát 30 mg 25 mg 0,8 mg 8,4 mg

Zelený šalát 17,5 mg -- 0,5 mg 21,6 mg

Sušená šťava z mladých lístkov jačmeňa je plnohodnotná a vzácna potravina, ktorá obsahuje v optimálnom pomere široké spektrum výživných látok s pozitívnym účinkom na ľudský organizmus. Ešte raz treba zdôrazniť, že minerálne látky a vitamíny sa nachádzajú v zelenom jačmeni v prirodzenej, organicky viazanej forme a  sú pre telo ťažko nahraditeľné anorganickými soľami minerálnych látok a chemicky pripravenými vitamínmi z výživových doplnkov.

Indikácie, zdravotné problémy

Dr. Yosihide Hagiwara, „otec" zeleného jačmeňa, najviac skúmal a skúšal účinky sušenej šťavy z mladých lístkov jačmeňa na ľudský organizmus. Podľa jeho odporúčaní zelený jačmeň môže mať pozitívne účinky na nasledujúce zdravotné problémy, indikácie: kožné problémy, pigmentové fľaky, vyrážky, zápcha, anémia, znížená sexuálna potencia, zápach z úst, zapálené ďasná, stres, prevencia nahromadenia cholesterolu v stenách ciev, žalúdočný katar, zvýšená kyselina v žalúdku, pomáha spomaliť starnutie buniek, pomáha pri redukčnej diéte, pôstoch.

Odporúčané použitie zeleného jačmeňa 1 – 3 krát denne rozpustiť jednu kávovú lyžičku zeleného jačmeňa v 2 dl vody alebo ovocnej šťavy a vypiť.

Ďalšie informácie o zelenom jačmeni:

• Krajina pôvodu: Utah, USA - organicky pestované
  • Číslo Rozhodnutia ÚVZ SR: ZHHSR/7315/2009

• Komplexnú recenziu produktu, zameriavajúcu sa na jeho zloženie, účinky či výhody a nevýhody, nájdete na našom webe.

Zobraziť celú recenziu na www.nasezdravie.sk

• , zakúpené v Zelený život

Tento produkt som si vybral hlavne kvôli zdraviu a vrelo ho odporúčam ostatným.

• pre tento produkt som sa rozhodla, lebo chcem odkyslit organizmus

zelený jačmeň je zdravý ale chuť je veľmi nepríjemná